21 sierpnia, 2018

Sondy

Jaki przedmiot lubisz najbardziej?

Statystyka

Użytkowników : 2
Artykułów : 100
Zakładki : 27
Odsłon : 75009

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Gorzki to chleb jest Polskość

zdjecieObchody Święta Niepodległości są świetną okazją, by przybliżyć dzieciom historię naszej „małej Ojczyzny” w tym okresie. Taką właśnie żywą lekcję historii przeprowadził w naszej szkole pan Andrzej Wesołowski – historyk regionalista. Opowiadając dzieciom o tym, jak Kolbuszowa przygotowywała się do niepodległości. Jaka byłą atmosfera, jakie towarzyszyły temu emocje, jak formowały się organy władzy na naszym terenie. Uzupełnieniem wystąpienia była prezentacja pamiątek z osobistych zbiorów prelegenta, a były to m. in. oryginalny mundur żołnierza armii austro – węgierskiej, elementy uzbrojenia, dokumenty, zdjęcia. Po raz kolejny okazało się, że historia nie musi być nudna, a poznawanie jej może budzić wiele emocji i być fascynującą przygodą. Mamy nadzieję, że ta niecodzienna lekcja historii na długom pozostanie w pamięci naszych uczniów i zachęcić ich do poznawania dziejów swej małej Ojczyzny.

Bukowiec, 12 listopada 2014 r.